Egyéni problémáit egyéni tanácsadás vagy egyéni terápia keretén belül segítek Önnek megoldani.
A tanácsadás során 10-20 alkalommal találkozunk és az Ön által megnevezett témát, elakadást járjuk körül az üléseken, elsősorban a jelenre és a jövőre koncentrálva. A tanácsadási folyamat végére a problémák enyhülnek, megszűnnek.
A terápiás folyamatban több – 20 – 100 – alkalommal találkozunk és az Ön életében aktuálisan jelenlévő problémák megszűnésének érdekében a nehézségek eredetének feltérképezésére helyezzük a hangsúlyt, ezzel hosszabb távú változást célozva meg.
Pszichológiai tanácsadás- Egyéni tanácsadás
Tanácsadás során, meghatározott (6-10) alkalomszám alatt, konkrét kérdésre keresi a választ a tanácsadóval a kliens. Tanácsadóként a kliens által megnevezett témát tartja fókuszban a pszichológus, ezzel támogatva a klienst céljai elérésében.
Egy tanácsadói ülés, heti rendszerességgel, 55 percig tart. Krízis esetén gyakoribb és hosszabb ideig tartó találkozás a javasolt.
Néhány gyakori téma:
- pályaválasztási, pályamódosítási kérdések, bizonytalanságok
- életvezetési problémák, elakadások
- párkapcsolatban megjelenő egyéni kérdések
Pszichoterápia – Egyéni terápia
A pszichoterápia olyan segítő beszélgetéssorozat, amely a terapeuta és a kliens között kialakuló emberi kapcsolódás révén hoz létre változásokat a személy életének lelki, érzelmi és testi szintjein. A pszichológus által vezetett pszichoterápia a kliens és a terapeuta közötti kommunikációra épül. A pszichológus nem ír fel gyógyszert, elsősorban a klienstől érkező verbális és nem verbális információkra hagyatkozva támogatja a személyt abban, hogy képes legyen a saját erőforrásaira hagyatkozva a hozott problémáját enyhíteni vagy megoldani. A terápiás beszélgetésekben a terapeuta a kliens életének megismerése során a jelenre és a múltra vonatkozó kérdéseket egyaránt fontosnak tartja.
A pszichoterápia a pszichoterapeuta és a kliens által közösen kidolgozott célra irányul. Alapfeltétele a bizalom és az elkötelezettség.
A terápia zárt ajtók mögött folyik. A terapeuta titoktartást fogad a hozzá forduló klienseknek. A beszélgetések során hallott információkat és szerzett tapasztalatokat a szakember magában tartja, nem viszi ki a rendelő falai közül. Csupán azok az információk kerülnek ki a beszélgetésekből, amelyeket a kliens(ek) visznek ki.
Egy terápiás ülés, heti rendszerességgel, 55 percig tart.
Gyakori témák terápiában:
- magányosság érzése, helyzete
- házasságkötéssel, gyermekvállalással, válással kapcsolatos bizonytalanságok, kételyek
- szülő-gyermek kapcsolatban történő elakadás, konfliktus
- pszichoszomatikus, szomatikus, krónikus betegségek
- gyász, trauma, krízis
- gyermekszületéssel megjelen bizonytalanság
- szerepkonfliktussal együtt járó elakadás
Kognitív- és viselkedés terápia
A viselkedésterápia célja az egyén viselkedésében (is) tetten érhető zavarok csökkentése, megszüntetése. A viselkedésterápia alapvető gondolata, hogy minden viselkedésünk tanulás eredménye. Ennél fogva a nem hatékony, problémás viselkedés helyett lehetőség van eredményesebb viselkedés megtanulására. A tanulási folyamatban a kliens a saját erőforrásaira támaszkodva képessé válik alternatív viselkedés mintázatok, a saját viselkedése, cselekedetei fölötti kontroll elsajátítására, a kóros viselkedés vagy viselkedés láncolat leépítésére.
A kognitív terápia célja a káros, hibás gondolatok felismertetése és megváltoztatása.
A kognitív szemléletű szakemberek szerint az ember a saját kognitív – megismerő – szűrőrendszerén keresztül észleli a világot, valamint a körülötte lévő eseményeket, kapcsolatokat, személyeket. Ezen értelmezések mentén érzi magát a személy az adott módon és ennek megfelelően viselkedik. A terápia során a kliens a belátása mentén képessé válik a gondolkodási, kognitív működésmódjának változtatására, ezáltal a reális, hatékonyabb információfeldolgozásra.
Egy terápiás ülés, heti rendszerességgel, 55 percig tart.
Gyakori témák terápiában:
- kényszeres tünetegyüttes, kényszerbetegség
- hangulatzavarok (depresszió, szorongás)
- asszertivitás fejlesztés
- konfliktus megoldás, kommunikációs stratégiák
Kérdése van? Segíthetek?
Elérhetőségek
E-mail cím: kapcsolatcentrum@gmail.com
Cím
Budapest, II.kerület,
Margit krt. 31-33.
félemelet 4-5
Kapucsengő: 28